Rīgas biroju tirgus pārskats, 2022 H2

Rīgas biroju tirgus kļūst ilgtspējīgāks

2022. gadā birojos bija vērojama būtiski “zaļāka” domāšana, nekā iepriekš. Tas bija iniciēts gan no biroju īpašnieku, gan no nomnieku puses ar mērķi samazināt augsto energoresursu cenu finansiālās sekas.

GALVENĀS IEZĪMES
• Priekšnomas līgumu apjoms norāda uz stabilu pieprasījumu pēc jauniem, energoefektīviem birojiem.
• Neskatoties uz to, ka biroju tirgus tika papildināts 15 000 kvadrātmetru lielu biroja ēku Verde, vakance uz 2022. gada beigām samazinājās par 1,4% punktiem un sastādīja 10,6%.
• Biroju nomas darījumu apjoms Rīgā sasniedza pirms-pandēmijas līmeni.
• Pilna servisa biroju attīstība uzņem apgriezienus – 2022. gada 2. pusgadā IWG starptautiskais pilna servisa un kopstrādes biroju holdings ar zīmolu Regus paziņoja par pilna servisa darba telpu kompleksa atvēršanu biznesa centrā Business Garden Rīga.
2022. gadā vairāki pieredzējuši attīstītāji turpināja strādāt pie kvalitatīvu un energoefektīvu biroju attīstīšanas, lai jau 2023. gadā iepriecinātu nomniekus ar jauno “mājvietu”.


Šī mājaslapa izmanto nepieciešamās sīkdatnes, lai nodrošinātu optimālu mājaslapa darbību. Lai uzlabotu mūsu mājaslapas darbību atbilstoši Jūsu interesēm, mēs vēlētos iestatīt analītikas un reklāmu sīkdatnes, saglabājot informāciju par Jūsu veiktajām izvēlēm un iepriekšējiem mājaslapas apmeklējumiem. Izvēloties opciju „Piekrītu“, Jūs piekrītat visu neobligāto sīkdatņu izmantošanai. Jūs varat izvēlēties, kuras sīkdatnes izmantot, kā arī uzzināt vairāk, apmeklējot mūsu mājaslapas sadaļu Sīkdatņu Politika