Rīgas biroju tirgus pārskats, 2020 H2

Rīgas biroju tirgus turpina attīstīties

Neskatoties uz pandēmijas plašo ietekmi uz ekonomiku un nekustamā īpašuma tirgu kopumā, Rīgas biroju tirgus turpina attīstīties. Rīga sevi ir pierādījusi kā plaši zināmu IT nozares un digitalizācijas centru un vietu, kur aug jauna, augsti kvalificēta IT speciālistu un ekspertu paaudze, tādēl daudzi ārvalstu uzņēmumi Rīgu uzskata par pievilcīgu vietu, lai attīstītu savu biznesu.

  • Norwegian aviolīnijas un Swisscom ir izvēlējušās Rīgu par vietu saviem attīstības plāniem, radot jaunas darba vietas un iznomājot nozīmīgas biroja platības.
  • Gada beigās Rīgā plānotas aptuveni 275 000 m2. jaunās biroju platības.
  • 2020. gadā tika veikti daudz vairāk ieguldījumu darījumu (visos segmentos) nekā 2019. gadā un pat nedaudz vairāk nekā 2018. gadā
  • Notika divi biroja ēku darījumi banku sektorā. SEB un Citadele bankas ir pārdevušanas savus galvenos birojus  Grinvest un Lords LB.
  • Ir sākušies Preses nama un Biznesa centra Verde attīstības darbi.
  • Pašā Rīgas centrā jaunus A klases birojus 11 000 kv.m. platībā piedāvā Origo One biroju centrs.


Šī mājaslapa izmanto nepieciešamās sīkdatnes, lai nodrošinātu optimālu mājaslapa darbību. Lai uzlabotu mūsu mājaslapas darbību atbilstoši Jūsu interesēm, mēs vēlētos iestatīt analītikas un reklāmu sīkdatnes, saglabājot informāciju par Jūsu veiktajām izvēlēm un iepriekšējiem mājaslapas apmeklējumiem. Izvēloties opciju „Piekrītu“, Jūs piekrītat visu neobligāto sīkdatņu izmantošanai. Jūs varat izvēlēties, kuras sīkdatnes izmantot, kā arī uzzināt vairāk, apmeklējot mūsu mājaslapas sadaļu Sīkdatņu Politika