Rīgas biroju tirgus pārskats, 2022 H1

RĪGAS BIROJU TIRGUS SAGAIDA VAIRĀK PRIEKŠNOMAS DARĪJUMU

Piedāvājuma kvalitatīvais pieaugums rada priekšnomas līgumu skaita pieaugumu, jo īrniekus interesē videi draudzīgas, energoefektīvas un modernas ēkas. 2022. un 2023. gadā plānots nodot ekspluatācijā 141 000 kv.m jaunu biroju platību.

GALVENĀS IEZĪMES

  • Brīvās biroju platības jeb vakance 2022. gada otrā ceturkšņa beigās bija 11%, kas ir par 1% punktu mazāk nekā 2021. gada beigās.
  • 2022. gadā tirgus tiks papildināts ar vairāk nekā 21 000 kv.m biroju platību, savukārt jau 2023. gadā ekspluatācijā plānots nodot gandrīz 120 000 kv.m.
  • Nomas maksas A klases un B klases birojos nav mainījušas: A klases birojos nomas maksa sastāda vidēji ap 14-18 eiro par kv.m, bet B klases biroji tiek iznomāti par aptuveni 9-16 eiro par kv.m mēnesī.
  • Kopstrādes telpu pieprasījuma pieaugumu dēļ Workland paplašina savu tīklu.

Lai taupītu resursus, attīstītāji ievieš jaunus videi draudzīgus enerģijas risinājumus, savukārt darba devēji turpina ieguldīt labklājībā.

 

 


Šī mājaslapa izmanto nepieciešamās sīkdatnes, lai nodrošinātu optimālu mājaslapa darbību. Lai uzlabotu mūsu mājaslapas darbību atbilstoši Jūsu interesēm, mēs vēlētos iestatīt analītikas un reklāmu sīkdatnes, saglabājot informāciju par Jūsu veiktajām izvēlēm un iepriekšējiem mājaslapas apmeklējumiem. Izvēloties opciju „Piekrītu“, Jūs piekrītat visu neobligāto sīkdatņu izmantošanai. Jūs varat izvēlēties, kuras sīkdatnes izmantot, kā arī uzzināt vairāk, apmeklējot mūsu mājaslapas sadaļu Sīkdatņu Politika