Šī gada trešais lielākais komerciālā NĪ tirdzniecības darījums Latvijā – par 25 milj. euro tiek pārdots biznesa centrs „Valdemāra centrs“

Šī gada trešais lielākais komerciālā NĪ tirdzniecības darījums Latvijā – par 25 milj. euro tiek pārdots biznesa centrs „Valdemāra centrs“

Starptautiskā nekustamā īpašuma konsultāciju sabiedrība „Newsec“. bija starpnieks biznesa ēkas „Valdemāra centrs“ Rīgā pārdošanas procesā. Objektu, kas pieder igauņu nekustamā īpašuma investīciju (NĪ) pārvaldīšanas sabiedrībai „Capital Mill“, par 25 milj. euro iegādājās Zviedrijas investīciju sabiedrība „Eastnine“.

„Priecājamies, ka 2013. gadā esam veiksmīgi investējuši „Valdemāra centrā“. Iegādājoties šo objektu, koncentrējāmies uz to, lai radītu tam pievienoto vērtību. Lepojamies, ka mūsu darbu novērtējusi starptautiska un vietas investoru sabiedrība“, „Capital Mill“ partneris.
„Valdemāra centrs“ ir otrais objekts, ko „Eastnine“ iegādājušies Rīgā. Zviedru investīciju sabiedrība arī turpmāk koncentrēsies uz īpašo Baltijas valstu galvaspilsētu komerciālo NĪ – „Valdemāra centrs“ ir jau piektais biroju projekts „Eastnine“ portfelī.
A klases 8 stāvu biznesa centrs „Valdemāra centrs“ atrodas Latvijas galvaspilsētas vecpilsētā un tā kopējā platība ir 8,5 tūkst. kv. m. Šis biznesa centrs ir viens no pirmajiem modernajiem birojiem Rīgas vecpilsētā, kas piesaistījis augstas klases nomniekus – pašlaik šeit iemitinājušies vairāk nekā 10 starptautisku nomnieku, tostarp arī tādi pazīstami uzņēmumi kā „Rimi“, „Workland“, „Colliers“, „Oracle“, „Sorainen“, „PwC“ u. c. Šis objekts ir viens no nedaudzajiem Rīgas vecpilsētas biroju objektiem, kam ir pazemes autostāvvieta.
Netālu no biznesa centra atrodas Nacionālais mākslas muzejs, Kongresu nams, centrālais parks, jūgendstila ēku rajons un citi galvenie pilsētas objekti. Turklāt nepilna kilometra attālumā no biznesa centra atrodas centrālā autoosta – Rīgas autoosta.
Kā pastāstīja sabiedrības „Newsec“, kas konsultējusi pārdevēju, Investīciju tirdzniecības darījumu grupas vadītājs Andrjus Švolka, „Valdemāra centra“ pārdošana papildinās šogad īstenoto vislielāko NĪ tirdzniecības darījumu trijnieku Latvijā, ko veido iepirkšanās centrs „Galerija Centrs“ un „Luminor“ bankas galvenais biznesa centrs. Pēc eksperta vārdiem, investīcija biznesa centrā „Valdemāra centrs“ pierāda Latvijas un Baltijas reģiona biroju tirgus likviditāti.
„Salīdzinot ar Viļņu un Tallinu, Rīgas biroju tirgū nedaudz vēlāk parādījās atdzimšanas pazīmes, tāpēc modernu biroju izvēles iespējas pilsētā līdz šim bijušas mazākas nekā kaimiņvalstīs. Baltijas valstu galvaspilsētu kontekstā modernas biroju ēkas Rīgā ir segments, kas visvairāk interesē investorus. To pierādīja arī lielā pircēju interese par „Valdemāra centra“ biznesa centru. Rīgas pilsētas centra komerciālais NĪ joprojām ir ievērojami lētāks un rada augstāku investīciju atdevi nekā līdzīgs NĪ attīstītajās Rietumeiropas valstīs. Mūsuprāt, tas joprojām ir investoru visnenovērtētākais segments,“atzīmē A. Švolka.


Lūdzu, ņemiet vērā, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Vairāk par sīkdatnēm lasiet šeit.Jūs jebkurā laikā variet atsaukt savu piekrišanu, mainot Interneta pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes.